• česky
  • english
  • polski

Virtuální průvodce Teplických skal

Teplické skály patří k nejznámějším lezeckým oblastem v České republice a jsou pojmem i mezi zahraničními lezci. Je samozřejmostí, že zde platí všechna pravidla platná pro lezení na pískovci. Vzhledem k tomu, že celá oblast Adršpašsko-teplických skal byla roku 1933 vyhlášena NPR a roku 1991 se stala součástí CHKO Broumovsko, je zde nutné dodržovat všechna pravidla ochrany přírody. Vřele doporučujeme sledovat vývěsku ČHS o zakázaných sektorech, u vstupu do skal bývají informace o zpřístupněných oblastech, které by vám mohli pomoci vyhnout se případným trablům.

Kromě stěnového lezení je v Teplicích moře spárových cest a některé z nich jsou vyhlášené "dardy". V posledních letech se však leze hlavně v oblasti Chrámových a Martinských stěn, dále na Baště a v okolí Kance. Na své si zde přijde každý. Vyznavač "klasických" morálovek stejně jako drtič "moderních" stěnových dard. A samozřejmě nelze zapomenout na Bišík alias "Skály", kde je mnoho věží a krásných cest, kde si zaleze opravdu každý.

Pokud jste v Teplických skalách nikdy nebyli, nechť vám tento virtuální průvodce slouží jako inspirace a věříme, že si podle něj najdete tu svou cestu.